Bezpečnost služby Adulto

Co je nového v Adulto?

Slavíme 1 milion ověření věku

1 000 000 ověření věku

Slavíme 🎊 Ke dni 10. 5. 2024 jsme v Adulto.cz překročili jeden milion ověření věku na českých e-shopech při prodeji tabákových výrobků, alkoholu a dalšího zboží podle zákona 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Děkujeme 🤝 všem zodpovědným prodejcům, kteří s námi pomáhají chránit nezletilé 🚸 před vlivem návykových látek 🚬


Logo UniCredit Bank

Bankovní identita v UniCredit Bank

Od dnešního dne byla na Adulto.cz mezi podporované banky v rámci ověření prostřednictvím bankovní identity přidána UniCredit Bank. Díky našemu partnerství s Bankovní identita, a.s. Vám opět přinášíme s předstihem možnost ověření pro klienty další banky. Klienti bank Air Bank, Banka CREDITAS, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank mohou využívat ověření bankovní identitou i ve vašem e-shopu.

Zákaz prodeje HHC

Dnešním dnem začal platit v ČR zákaz prodeje produktů HHC, HHC-O a THCP a to především kvůli počínání nezodpovědných prodejců, kteří neověřovali věk zákazníka a zboží se tak snadno dostávalo do rukou dětem. Zákaz bude pravděpodobně platit nejméně do doby, než bude schválena novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.

Bezplatná právní pomoc Adulto.cz

Protože si pevně stojíme za kvalitou našich služeb a jejich legálním souladem, nově e-shopům poskytujeme garanci splnění zákonných požadavků. V případě jakýchkoliv problémů souvisejících s kontrolou provádění ověření věku státními dozorovými orgány poskytneme právní pomoc a servis prostřednictvím advokátní kanceláře JFK Legal.


Logo Adulto.cz

Slavíme 1. výročí od založení služby Adulto.cz, která vznikla 1.2.2023 jako první poskytovatel komplexních služeb online ověření věku na českém a slovenském trhu. Za první rok jsme ověřili věk zákazníků při 700.000 nákupech, fungujeme na více než třech stovkách e-shopů. Těšíme se na další roky spolupráce s vámi.


GRAF - Ověření podle způsobu 15.11.2023 - 15.01.2024

Ověření věku podle způsobu

Všem provedeným ověřením začínají kralovat 📲 SMS kódy, které používáme pro nákupy, v případě, že uživatel jednou ověřil svůj věk 🔞 SMS kódy využívá už více než 300.000 zákazníků napříč všemi e-shopy. To znamená, že pokud svůj věk zákazník ověří při nákupu na některém z e-shopů, příště na jakémkoliv e-shopu použije pro opakované ověření pouze SMS kód. To je výhodné pro zákazníky ale i pro samotné e-shopy, cena SMS ověření je nižší a zákazník má větší pohodlí při nákupu 🛒

Všem zákazníkům a obchodním partnerům přejeme šťastný vstup do roku 2024 a mnoho pracovních i osobních úspěchů. Tým služby Adulto.cz.

PF 2024
Ektor O2 arena

Zákazníci v prosinci vyhrají 20 lístků do O2 arény

Nakoupili jsme pro zákazníky e-shopů 20 lístků na největší rapovou sólovou akci roku 2024 v O2 aréně - EKTOR 25.10.2024. Každý den od 4.12. do 24.12 vylosujeme z provedených ověření, která v konkrétní den proběhla, výherce jednoho z 20 lístků. Vylosovaná dokončená ověření předáme konkrétním e-shopům, aby mohli zákazníkům výhru doručit.

Adulto získalo certifikaci ISO 27001

Adulto získalo certifikaci ISO 27001

ISO 27001 je přední mezinárodní norma pro zavádění uceleného systému řízení bezpečnosti informací. Zaměřuje se na identifikaci, hodnocení a řízení rizik pro procesy nakládání s informacemi. Bezpečnost důvěrných informací je zdůrazněna jako významný strategický prvek.

Slavíme 300 e-shopů a 100 000 ověřených zákazníků

300 e-shopů využívá ověření věku Adulto

Adulto.cz využívá již 300 e-shopů, zodpovědných prodejců. Adulto.cz již ověřilo 250 000 zákazníků e-shopů. Děkujeme Vám, že společně s námi, chráníte děti a nezletilé před vlivem návykových látek!


Ověření věku podle banky klienta

Ověření věku podle banky zákazníka

Kterou banku využívali zákazníci e-shopů pro ověření věku bankovní identitou během letních prázdnin? Air Bank 14,9%, Česká spořitelna 28,7%, ČSOB 14,8%, Fio banka 4,9%, Komerční banka 16,6%, MONETA Money Bank 7,6%, Raiffeisenbank 12%.

Nové rozhraní ověření věku

Nové rozhraní ověření věku pro zákazníky e-shopů

Spustili jsme nové, vylepšené rozhraní pro ověření věku zákazníků. Vylepšena byla především přístupnost, kompatibilita s webovými prohlížeči, rychlost ale i přehlednost. Zákazník má nově k dispozici přehledné informace o způsobech ověření a Nápovědu.

Případy Josefa Klímy

Adulto a nezodpovědní prodejci v pořadu Případy Josefa Klímy na TV Prima

Získat alkohol, cigarety či jiné návykové látky nebylo pro děti ani mladistvé nikdy jednodušší. Mohou za to nezodpovědné e-shopy. Prodejci ignorují zákon, podle kterého jsou povinni ověřovat věk kupujícího. Josef Klíma vyzkouší s patnáctiletou figurantkou, jak jednoduché je objednání návykových látek přes internet. V pořadu zaznívají názory odborníků a mluví se i o službě Adulto. První díl pořadu Případy Josefa Klímy můžete shlédnout zde.

Videonávod pro zákazníky e-shopů

Chceme, aby ověření věku Adulto bylo pro zákazníky e-shopů co nejjedodušší. Proto jsme připravili jednoduchý videonávod, kde je krok za krokem popsán proces ověření věku.

Anketa NEJLEPŠÍ VAPÍK 2023

Anketa NEJLEPŠÍ VAPÍK 2023

Dnes jsme uzavřeli výsledky ankety NEJLEPŠÍ VAPÍK ve které hlasovaly děti ve věku 13-15 let o nejoblíbenější internetový obchod s elektronickými cigaretami. Výsledky ankety najdete na LinkedIn.

SMS Ověření

SMS Ověření napříč CZ/SK e-shopy

Aby nemuseli zákazníci při opakovaných nákupech znovu ověřovat věk dokladem totožnosti, umožňuje Adulto.cz opakované ověření zaslaným SMS kódem. Tímto způsobem lze ověřit věk zákazníků, kteří svůj věk dříve ověřili a to napříč e-shopy používajícími Adulto.cz. Dnes jsme spustili SMS ověření i pro slovenské e-shopy. V praxi to znamená, že CZ i SK zákazníci se pomocí SMS mohou ověřit na všech CZ i SK e-shopech, které používají ověření věku Adulto.cz.

Strojové zpracování dokladů

Aktualizace strojového zpracování dokladů

K dnešnímu dni jsme provedli aktualizaci systému strojového zpracování dokladů totožnosti využívaného při ověření věku Adulto.cz. Nově mohou svůj věk ověřit cizinci dokladem Povolení k pobytu. Strojové zpracování je bezpečné, probíhá automaticky a odhalí padělky i neplatné doklady.


Logo Adulto.cz

Připravili jsme prezentaci obsahující důležité informace o problematice ověřování věku při online prodeji tabákových výrobků a alkoholu. Otevřít prezentaci.


Logo Novinky.cz

Označením „sběratelský produkt“ často maskují volný prodej výrobků z konopí. Snaží se tak vyhnout postihu za to, že CBD či HHC nebo i kratom jsou dostupné i pro děti. Už to tak jednoduché ale mít nebudou. Přečtěte si rozsudek Krajského soudu v Plzni, podle něhož jde strany prodejců o zástěrku, jak obejít zákon o ochraně zdraví před návykovými látkami u osob mladších 18 let. Více na Novinky.cz: Nejde o sběratelský předmět, utnul soud maskování konopí


Ověření věku SMS verifikací

20% zákazníků se ověřuje SMS verifikací

Aby nemuseli Vaši zákazníci při opakovaných nákupech znovu ověřovat věk, umožňuje Adulto opakované ověření zaslaným SMS kódem. Tímto způsobem lze ověřit věk zákazníků, kteří svůj věk dříve ověřili dokladem totožnosti a to napříč e-shopy používajícími Adulto. V současné době SMS ověření využívá už 20,2% zákazníků. Zákazníci tím proces ověření věku usnadněn.


GRAF - Ověření podle věku

Věkové složení úspěšně ověřených zákazníků

Věkové složení úspěšně ověřených zákazníků e-shopů: 18 - 24 let: 29%, 25 - 34 let: 27%, 35 - 44 let: 21%, 45 - 54 let: 15%, 55 - 64 let: 5,4%, 65 let a více: 1,8%.

Nejstaršímu ověřenému zákazníkovi bylo 84 let, ověření provedl bankovní identitou. Nejmladšímu zákazníkovi, který se pokusil neúspěšně ověřit svůj věk bankovní identitou bylo 13 let.


Ověření věku podle banky klienta

Ověření věku podle banky zákazníka

Kterou banku využívali zákazníci e-shopů pro ověření věku bankovní identitou v uplynulém měsíci? Air Bank: 15,2%, Česká spořitelna: 27,6%, ČSOB: 15,8%, Fio banka: 3,6%, Komerční banka: 16,3%, MONETA Money Bank: 9,1%, Raiffeisenbank: 12,4%.


Slavíme 100 e-shopů

Slavíme prvních 100 e-shopů

Již 100 e-shopů používá ověření věku Adulto déle než 2 měsíce. Provozovatele e-shopů jsme požádali o zodpovězení několika otázek v souvislosti se spokojeností s naší službou.


Logo FastCentrik

Adulto pro FastCentrik

Dokončili jsme implementaci Adulto pro e-shopy postavené na řešení FastCentrik.


Logo Banka CREDITAS

Bankovní identita v bance CREDITAS

Mezi podporované banky v rámci ověření prostřednictvím bankovní identity byla přidána Banka CREDITAS. Klienti bank Air Bank, Banka CREDITAS, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank a Raiffeisenbank mohou využívat ověření bankovní identitou i ve vašem e-shopu.


Adulto SK

Adulto pro slovenské e-shopy

Spouštíme do zkušebního režimu Adulto i pro Slovenské e-shopy. Změnu jazykové verze lze provést v rozhraní nastavení. Verze pro SK umožňuje zatím pouze ověření strojovým zpracováním dokladů totožnosti.


Logo MojeID

Spouštíme ověření věku přes MojeID

Rozšířili jsme možnost ověření věku zákazníků pomocí doplňku Adulto o ověření prostřednictvím služby MojeID. Každý uživatel MojeID, který má ověřený účet se nyní může při ověření snadno přihlásit přes MojeID.


Logo FIO Banka

Bankovní identita ve FIO bance

Od dnešního dne byla mezi podporované banky v rámci ověření prostřednictvím bankovní identity přidána Fio banka. Klienti bank Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, MONETA Money Bank a Raiffeisenbank mohou využívat ověření bankovní identitou i ve vašem e-shopu.


Logo Zodpovědný prodejce

Spouštíme program Zodpovědný prodejce

Smyslem programu Zodpovědný prodejce Adulto je finanční podpora prevence a léčby závislostí dětí a podpora zodpovědných prodejců, kteří chrání děti před vlivem návykových látek tím, že jim efektivně brání v nákupu tabákových výrobků a alkoholu. Více informací o programu Zodpovědný prodejce.


Implementace eshop-rychle

Adulto pro eshop-rychle

Dokončili jsme implementaci Adulto pro e-shopy postavené na řešení eshop-rychle. Implementaci můžete provést snadno podle připravého návodu.


Implementace Upgates

Adulto pro Upgates

Připravili jsme implementaci pro e-shopy používající řešení Upgates. Adulto můžete snadno nasadit na svůj e-shop pomocí jednoduchého návodu.

SMS ověření

Opakované ověření věku přes SMS

Pro větší pohodlí vašich zákazníků při ověřování věku jsme Adulto rozšířili o SMS verifikaci ověřených zákazníků. Pokud zákazník ověří svůj věk dokladem totožnosti tak mu při dalším nákupu a ověření věku stačí verifikace SMS zprávou. Zákazníky jistě poteší i to, že SMS verifikace je dostupná napříč e-shopy.

Strojové zpracování dokladů totožnosti

Strojové zpracování dokladů totožnosti

Rozšířili jsme možnost ověření věku zákazníků pomocí doplňku Adulto o strojové zpracování evropských dokladů totožnosti (občanské a řidičské průkazy). Ověření je vhodné pro zákazníky, kteří nemají k dispozici bankovní identitu. Strojové zpracování je bezpečné, probíhá automaticky a odhalí padělky i neplatné doklady. Úspěšnost ověření je 95%.


Logo APEK

Jsme členem APEK

Stali jsme se členem APEK - Asociace pro elektronickou komerci a věříme, že nám členství pomůže při navazování spolupráce s provozovateli e-shopů.


Logo Bank iD

Stáváme se partnerem Bankovní identity

Uzavřeli jsme partnerství s Bankovní identita, a.s.. Společnost byla založena v září 2020, jejími akcionáři je 9 českých bank: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.